COVID-19    WRACAMY NA ZAJĘCIA STACJONARNE  

Fotografia z Czadu

Fotografia z Czadu

wystawa zdjec z Czadu "Lekarze specjaliści dla Czadu" to tytuł wystawy, którą można zobaczyć przez najbliższy miesiąc w budynku „A” Collegium Medicum UMK, przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Trzytygodniowa misja „Lekarze specjaliści dla Czadu” organizowana przez fundację Medici Homini pod patronatem Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy została udokumentowana przez organizatorkę wyprawy Katarzynę Gieryn, absolwentkę naszej uczelni i założycielkę fundacji Medici Homini. Uczestniczyła ona w licznych wyprawach wolontariackich w palestyńskich obozach dla uchodźców, Ugandzie, Nepalu, Gwatemali i Czadzie. Współautorem prac jest Wojciech Grzędziński, fotoreporter który m.in. dokumentował konflikty zbrojne i ich skutki w Libanie, Gruzji, Afganistanie, Sudanie Południowym. Wielokrotny laureat polskich konkursów fotografii prasowej m.in. Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Photo.

Lekarze, którzy wzięli udział w misji pracowali w szpitalu Donomanga prowadzonym przez misję hiszpańską. Mimo trudów tropikalnych upałów, problemów z wodą i prądem, niedoboru leków i odmienności kultur, operowali dzień i noc, pomagając miejscowej ludności. Prezentowane zdjęcia podsumowują ich pracę i są hołdem dla ich wysiłku i zaangażowania.