Drzwi Otwarte 2015

Drzwi Otwarte 2015

do2015Uczestnicy licznie przybyli na Drzwi Otwarte Collegium Medicum - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz wszyscy zainteresowani podjęciem studiów – zapoznali się z proponowaną przez nas ofertą dydaktyczną, a także brali udział w wielu atrakcjach, m.in. pokazowej akcji ratowniczej w pozorowanym wypadku drogowym.

Samochód, który rozbił się na drzewie, a w nim poszkodowani, wśród których znajdowało się dziecko. Szybka i zwarta akcja ratunkowa z udziałem Policji i Straży Pożarnej – takie wydarzenie miało miejsce 31 marca 2015 r. przed budynkiem audytoryjnym Collegium Medicum UMK.

Na szczęście był to zaplanowany pokaz akcji ratowniczej, którą nasi studenci przeprowadzili w ramach Drzwi Otwartych Collegium Medicum. Atrakcja przyciągnęła tłumy zainteresowanych studiami na naszej Uczelni. Oprócz pozorowanego wypadku, mieli oni możliwość udziału w uroczystym powitaniu kandydatów przez Władze Uczelni. W oficjalnej części spotkania poznali atuty studiowania na poszczególnych wydziałach Collegium Medicum UMK. Mniej oficjalnie, o tym jak się faktycznie studiuje kandydaci dowiedzieli się bezpośrednio od naszych studentów, z którymi spotkali się w specjalnie przygotowanych salach. Kandydaci uczestniczyli m.in. w warsztatach szycia chirurgicznego prowadzonego na skrzydełkach kurczaka. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie poszczególnych katedr Uczelni podczas zaplanowanego obchodu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.

Trzymamy kciuki za tych, którzy po barwnych i bogatych merytorycznie Drzwiach Otwartych, zdecydowali się na studia na naszej Uczelni. Zapraszamy i czekamy na Was.

GALERIA ZDJĘĆ >>