Czy miłość to tylko (neuro)peptyd? Molekuły emocji.

Czy miłość to tylko (neuro)peptyd? Molekuły emocji.

Czy miłość to tylko (neuro)peptyd? Molekuły emocji baner wykładu

Na „Medyczną Środę” zapraszamy Państwa już od ponad 8 lat. 17 edycja, tak jak poprzednie, pełna jest ciekawych propozycji. Wykładowcy Collegium Medicum UMK będą mówić w sposób przystępny dla każdego na tematy związane z takimi dziedzinami nauki jak fizjologia, alergologia, diabetologia czy geriatria.

Jednak w tej odsłonie środowych spotkań z medycyną przewidzieliśmy dla Państwa wyjątkową niespodziankę!

W piątek 27 marca 2015 r. o godz. 18:30 wykład specjalny pt. „Czy miłość to tylko (neuro)peptyd? Molekuły emocji.” wygłosi dr hab. Janusz Wiśniewski, naukowiec i autor takich pozycji jak „Samotność w sieci”, „Intymna teoria względności” czy „Zbliżenia”.

Na spotkanie zapraszamy do Auli przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Do zobaczenia!
 

dr hab. Janusz L. Wiśniewski zdjęciedr hab. Janusz L. Wiśniewski
Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
mgr fizyki - 1979 i mgr ekonomii - 1981
w latach 1979-1987 zatrudniony w Ogólnouczelnianym Ośrodku Obliczeniowym UMK
doktor informatyki
doktor habilitowany chemii
Ambasador UMK

Obecnie na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jest współautorem pierwszego w świecie programu komputerowego AutoNom do automatycznego tworzenia systematycznych nazw organicznych związków chemicznych na podstawie ich wzorów strukturalnych. Metody wyznaczania nazw systematycznych zaimplementowane w tym programie zostały opatentowane w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych w latach 2004/2006.

Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 bestsellerową powieścią "Samotność w sieci", na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny wyprodukowany przez TVP. W międzyczasie był autor i współautorem 25 powieści, opowiadań, esejów. Wiele z nich trafiało na listy bestsellerów w Polsce, Rosji i na Ukrainie.
Tłumaczenia jego książek ukazały się w 18 krajach: Rosji, Chinach, Włoszech, Turcji, Holandii, Belgii, Rumunii, Chorwacji, Słowacji, Czechach, na Węgrzech, na Ukrainie, w Bułgarii, Albanii, Wietnamie, na Litwie, na Łotwie i w Armenii.
Od 2004 roku jest stałym felietonistą miesięcznika „Pani”.

Został uhonorowany w Alei Gwiazd w swym rodzinnym mieście Toruniu, gdzie na Rynku Staromiejskim odsłonił czwartą z serii „Katarzynek” – podpisów słynnych torunian.
Decyzją Prezydenta miasta Torunia w maju 2012 został powołany w skład Rady Programowej Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy".
Od 2012 roku jest prezesem Fundacji Start z Kulturą, wspierającą młodych twórców kultury.

Ojciec dwóch córek: Joanny i Adrianny.