Szpital bez bólu

Szpital bez bólu logo

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy otrzymał certyfikat „Szpital bez bólu”. Warunkiem otrzymania certyfikatu było spełnienie określonych kryteriów: prowadzenie szkolenia personelu medycznego z zakresu uśmierzania bólu, prowadzenie monitoringu natężenia bólu pooperacyjnego, informowanie pacjentów o możliwości i metodach uśmierzania bólu pooperacyjnego przed zabiegiem, prowadzenie dokumentacji dotyczącej pomiarów bólu i zastosowanego postępowania zgodnego z zaleceniami i rekomendacjami uśmierzania bólu, monitorowanie i zgłaszanie działań niepożądanych w zastosowanym leczeniu.

Celem przyznawania certyfikatu „Szpital bez bólu" jest promocja najwyższych standardów i podnoszenie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Certyfikat "Szpital bez bólu" jest informacją dla pacjenta, że w placówce uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie satysfakcji z całego procesu leczenia.