Alergia - problem XXI wieku

Alergia - problem XXI wieku konferencjaW dniach 5-7 grudnia 2014 r. Collegium Medicum UMK gościło studentów farmacji z całej Polski na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Młodej Farmacji „Alergia - problem XXI wieku”. W budynku audytoryjnym dyskutowano o wpływie stresu oksydacyjnego na procesy zapalne i alergiczne, skórnych objawach alergii i sposobach ich łagodzenia, pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia ciężkiej reakcji anafilaktycznej i wstrząsu anafilaktycznego, a także o roślinnych surowcach leczniczych w łagodzeniu objawów reakcji alergicznych. Prelekcje wygłosili pracownicy naukowi Wydziału Lekarskiego i Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK. W ramach cyklu wykładowego została przedstawiona praca naukowa członków Koła Naukowego Chemii Analitycznej CM UMK: „Miód pszczeli - czynnik wywołujący alergie czy ich naturalny pogromca?”. Po części konferencyjnej odbyła się Ogólnopolska Wigilia Młodej Farmacji.

Więcej informacji: http://bydgoszcz.mf.edu.pl/

Galeria zdjęć (autor: Anna Sójka) >>