Wizytacja nowej inwestycji

Wizytacja nowej inwestycji zdjęcie 2

3 grudnia 2014 r. odbyła się wizytacja budowy obiektu szpitalnego na potrzeby Kliniki Psychiatrii, Kliniki Geriatrii, Kliniki Opieki Paliatywnej i Opieki Długoterminowej oraz Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii.

W spotkaniu uczestniczyli Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Jan Styczyński, przedstawiciele dyrekcji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy oraz kierownicy klinik, które będą mieściły się w nowo powstającym obiekcie, m.in. prof. dr hab. Aleksander Araszkiewicz, prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska, dr hab. Rafał Czajkowski, dr hab. Małgorzata Krajnik.

W trakcie wizytacji przyszli użytkownicy zapoznali się ze stanem zaawansowania prac oraz układem pomieszczeń. Obiekt przewidziany jest na 236 łóżek dla pacjentów, łączna powierzchnia użytkowa wynosi 9.762,08 m2, a kubatura 68.102,61 m3. Budynek składa się z czterech segmentów, połączonych ciągiem komunikacyjnym. Dwa środkowe segmenty kompleksu są dwukondygnacyjne a segmenty skrajne trzykondygnacyjne. W skrajnym segmencie A znajduje się wejście główne, izba przyjęć, poradnia, cześć diagnostyczna i dydaktyczna, szatnie pacjentów, studentów, personelu, magazyny, baza służb porządkowych, oddział opieki paliatywnej, zakład opiekuńczo-leczniczy. W segmentach środkowych B i C umieszczono oddziały łóżkowe Kliniki Psychiatrii oraz dwie poradnie psychiatryczne. W skrajnym segmencie D znajdą się oddziały dermatologii i geriatrii oraz poradnie dermatologiczne, światłolecznictwo, a także Pracownia Biologii Molekularnej Skóry, Immunodermatologii i Dermatopatologii.

Kontrakt realizowany jest przez firmę Budimex S.A. Wartość robót wynosi około 70 mln zł. Prace zostały rozpoczęte we wrześniu 2013 r. i realizowane są zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. Oddanie obiektu do użytkowania zaplanowane jest na czerwiec 2015 r.

Galeria zdjęć >>