Zarejestruj się do bazy dawców

Zarejestruj się do bazy dawców

Dwa wymazy i do bazy plakatW dniach 26-27 listopada 2014 r. Collegium Medicum UMK włącza się w ogólnopolską akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Tegoroczna jesienna edycja rejestracji do bazy dawców szpiku przebiega pod hasłem „Dwa wymazy i do bazy”.

Głównym organizatorem akcji z ramienia Uczelni jest Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych. Rejestracja odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2014 r. w godz. 9:00 - 18:00

  • w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy,
    na parterze w holu koło Katedry i Zakładu Radiologii
    (najszybciej dotrzesz do punktu wchodząc do Szpitala od strony starego lądowiska),
  • w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy,
    I piętro (przez wejście główne).


Zarejestrować się będzie mogła każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważąca minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja zajmuje tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy możliwy jest przeszczep. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Miejsca rejestracji są otwarte dla studentów, jak i osób spoza Uczelni.

Zapraszamy.