Zdrowie pod kontrolą

Zdrowie pod kontrolą

Zdrowie pod Kontrola plakat15 listopada 2014 r. studenci Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz zapraszają mieszkańców Bydgoszczy i okolic na IV edycję ogólnopolskiej inicjatywy "Zdrowie pod kontrolą", która odbędzie się na terenie Galerii Pomorskiej przy ulicy Fordońskiej 141 w Bydgoszczy w godzinach 9.00 - 15.30. Dominującym tematem będzie profilaktyka cukrzycy.

W trakcie imprezy studenci Collegium Medicum UMK będą wykonywać bezpłatne pomiary stężenia glukozy we krwi oraz udzielać konsultacji na temat cukrzycy, a także wykonywać pomiary: ciśnienia tętniczego, wydolności oddechowej i wskaźnika prawidłowej masy ciała BMI. Możliwe będzie uzyskanie porady na temat zdrowego odżywiania oraz zaprzestania palenia. Będzie można zarejestrować się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akademicka Grupa Ratownicza działająca przy Uczelni będzie edukować, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, a każdy uczestnik będzie mógł sam nauczyć się prawidłowej reanimacji na specjalnie do tego przygotowanych fantomach. Dla najmłodszych przygotowano "Szpital Pluszowego Misia" - wyjątkową zabawę, podczas której przyszli lekarze zatroszczą się o potrzeby zdrowotne ukochanych pluszaków.

Zdrowie to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie dano nam w życiu, dlatego IFMSA-Poland gorąco zachęca do spędzenia soboty na pogłębieniu wiedzy na jego temat w miłej atmosferze.

O organizatorze:
Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland to największa w Polsce organizacja zrzeszająca studentów uczelni medycznych. Stanowi część międzynarodowej federacji, a jej celami są zwiększanie prozdrowotnej świadomości społeczeństwa, edukacja studentów kierunków medycznych oraz działalność charytatywna i zabieganie o przestrzeganie praw człowieka.