Orientation week

erasmus plus - uczestnicy zdjęcieW dniach od 30 września do 18 października 2014 r. pięć bydgoskich uczelni, w tym nasza, zorganizowało Dni Orientacyjne dla studentów, którzy przyjechali do Bydgoszczy w ramach programu Erasmus+.

Nasze miasto odwiedziło 200 zagranicznych studentów rekrutujących się z programu wymiany studenckiej Erasmus+. Pośród nich są reprezentanci Francji, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Włoch, Słowacji, Niemiec i Grecji. W Collegium Medicum UMK w semestrze zimowym studiować będzie ok. 20 studentów na trzech wydziałach naszej uczelni. Będą oni uczestniczyć w indywidualnie dla nich dedykowanych zajęciach prowadzonych przez kadrę akademicką Collegium Medicum UMK.

Dotychczas studenci gościli z wizytą u Prezydenta Rafała Bruskiego, zwiedzali miasto oraz uczestniczyli w wykładzie o historii i kulturze Polski. Przygotowany dla przyjezdnych studentów program obfituje w szereg ciekawych spotkań i wykładów m.in. o historii i kulturze Polski.

fot. www.bydgoszcz.pl