Rośliny lecznicze na 30-lecie Wydziału

otwarcie Ogrodu Roślin Leczniczych i Kosmetycznych zdjęcie 214 października 2014 r. o godz. 12:00 odbyła się uroczystość 30-lecia powołania Wydziału Farmaceutycznego i otwarcie Ogrodu Roślin Leczniczych i Kosmetycznych. Na obchody zaprasza Dziekan Wydziału Farmaceutycznego CM UMK w Bydgoszczy, prof. dr hab. Stefan Kruszewski.

Zdjęcia z uroczystości >>

Program uroczystości:

1. Uroczyste zebranie pracowników Wydziału Farmaceutycznego.
  2. Wykład z okazji jubileuszu 30-lecia Powołania Wydziału Farmaceutycznego w Bydgoszczy „Rozwój organizacyjny i naukowo-dydaktyczny Wydziału Farmaceutycznego” - prof. dr hab. Bronisław Grzegorzewski.
  3. Koncert Chóru Collegium Medicum.
  4. Geneza, realizacja i cele Ogrodu Roślin Leczniczych i Kosmetycznych:
    • Wykład „Cele edukacyjne i badawcze ogrodu” - dr hab. Tomasz Załuski, prof. UMK
    • Prezentacja zdjęć „Etapy tworzenia ogrodu” - dr Maciej Balcerek
    • Prezentacja filmu „Ogród Roślin Leczniczych i Kosmetycznych”.
  5. Przejście do ogrodu - otwarcie, zwiedzanie.

Miejsce uroczystości:
Aula 35 miesząca się w budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul. Jurasza 2 w Bydgoszczy.

Więcej informacji o Ogrodzie: www.ogrod.cm.umk.pl