Medici Homini z pomocą

Medici Homini z pomocą plakatW dniach 1-15 listopada 2014 r. do Czadu wyrusza ekspedycja medyczna w ramach projektu pomocy chirurgicznej adresowanej do społeczności Dono Manga w Czadzie. Projekt powstał w oparciu o fundację Medici Homini współpracującą z Collegium Medicum UMK.

Ekspedycja realizowana pod przewodnictwem prof. dr. hab. n. med. Marka Jackowskiego, kierownika Katedry Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK, składa się z chirurgów, anestezjologów, lekarza rezydenta i pielęgniarki operacyjnej. Celem misji jest przeprowadzenie kilkudziesięciu operacji chirurgicznych w ciągu dwóch tygodni w jednym z najbiedniejszych krajów świata. Operację będą wykonywane w hiszpańskim szpitalu misyjnym. Projekt uzyskał dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz wsparcie w postaci sprzętu i materiałów opatrunkowych z firm.