Nagrodzeni pracownicy

Nagrodzeni pracownicy

nagrody dla pracowników Collegium Medicum UMK zdjęcie 2W trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2014/2015 przyznane zostały nagrody dla pracowników Collegium Medicum UMK. Zdjęcia z uroczystości >>

Indywidualną nagrodę naukową I stopnia przyznawaną przez Ministra Zdrowia za osiągnięcia naukowe będące podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego, w tym cykl sześciu publikacji pt. "Ocena statusu pro- i antyoksydacyjnego organizmu w fizjologii i patologii człowieka" otrzymał dr hab. Daniel Gackowski z Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum.

Zespołową nagrodę specjalną Rektora oraz medal Nicolaus Copernicus Thorunensis dostał także prof. dr hab. Tomasz Drewa z Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum za pozyskiwanie środków zewnętrznych na prowadzenie badań i wdrażanie ich wyników.

Nagrody Rektora I stopnia dla nauczycieli akademickich za osiągnięcia naukowe w 2013 roku trafiły do: dr. hab. Marcina Czyżniewskiego z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych za wyróżniającą się rozprawę habilitacyjną pt. "Idee w polityce Václava Klausa" oraz dr. hab. Marka Foksińskiego z Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum za osiągnięcia uzyskane w dziedzinie naukowo-badawczej, czyli cykl publikacji pt. "Procesy metaboliczne wpływające na poziom oksydacyjnych uszkodzeń DNA", będących podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego. Zespołową nagrodę Rektora I stopnia otrzymał dr hab. Sebastian Maćkowski, prof. UMK z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej za osiągnięcia uzyskane w dziedzinie naukowo-badawczej w 2013 roku..

fot. Andrzej Romański, UMK