Nowy akademik

uroczyste otwarcie Domu Studenckiego nr 3 Collegium Medicum w Bydgoszczy16 września 2014 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Domu Studenckiego nr 3 Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Otwarcia dokonali JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn, Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Jan Styczyński oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

Galeria zdjęć >>

Akademik zlokalizowany przy ul. Powstańców Wielkopolskich 46 w Bydgoszczy stanowi siedmiokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej przekraczającej 6 tys. m2 i kubaturze ponad 24 tys. m3. Oferuje on 252 miejsca, w tym 108 pokoi 1-osobowych i 72 pokoje 2-osobowe. W każdym z pokoi, poza standardowym wyposażeniem, znajduje się łazienka oraz na każde dwa pokoje przypada wspólna kuchnia wyposażona m.in. w kuchenkę, lodówkę i pralkę.

Akademik wyposażony jest w pokoje dla osób niepełnosprawnych oraz wszelkie udogodnienia związane z poruszaniem się na wózkach inwalidzkich. Do dyspozycji studentów są również pokój cichej nauki oraz pokój rekreacji ruchowej z przeznaczeniem na organizację spotkań towarzyskich. Na terenie całego Domu Studenckiego nr 3 działa bezprzewodowy Internet. Dodatkowo na parterze budynku przewidziano m.in. aulę, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia do przechowywania rowerów, magazynowe, gospodarcze i pomieszczenie socjalne dla pracowników. W budynku znajduje się również siedziba Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 23,739 mln zł (w tym prace projektowe, roboty budowlane, wyposażenie budynku, nadzory, obsługa prawna i inne). Inwestycja powstawała w latach 2011-2014 i została całkowicie zrealizowana ze środków własnych Uczelni.