Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka?

Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka? baner

Chyba każdy z nas pamięta tragiczną historię 17-letniego Kamila, który na skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym zmarł w lipcu we wrocławskim szpitalu. Pomimo stwierdzonej śmierci, matka wraz z jego znajomymi protestowała przeciw odłączeniu syna od aparatury (respiratora) argumentując, że jego serce wciąż bije i Kamil wciąż żyje. Czy zatem śmierć mózgu oznacza śmierć człowieka? Czy tego typu historie powinny wyglądać w ten sposób?

Na to pytanie odpowiedź spróbuje znaleźć ppłk dr n. med. Robert Włodarski, Ordynator Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii im. płk. prof. dr. med. Stanisława Pokrzywnickiego 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Bydgoszczy (w zastępstwie za prof. dr. hab. n. med. Zbigniewa Włodarczyka, kierownika Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK).

Na wykład zapraszamy 13 października 2014 r. (poniedziałek) o godz. 14:00
do Auli Collegium Medicum UMK
mieszczącej się przy ulicy Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.

Wstęp na wykład jest wolny.

Zapraszamy!

Galeria zdjeć z wykładu:

Galeria zdjęć z wykładu "Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka?" zdjęcie 1 Galeria zdjęć z wykładu "Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka?" zdjęcie 2 Galeria zdjęć z wykładu "Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka?" zdjęcie 3 Galeria zdjęć z wykładu "Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka?" zdjęcie 4 8 10
Galeria zdjęć z wykładu "Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka?" zdjęcie 5 Galeria zdjęć z wykładu "Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka?" zdjęcie 6 Galeria zdjęć z wykładu "Czy śmierć mózgu jest śmiercią człowieka?" zdjęcie 7