Alergolodzy debatują

Alergolodzy debatują

PTA logoW dniach 9-12 września 2015 r. w Bydgoszczy odbywa się XII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, najważniejsze wydarzenie alergologiczne w tej części Europy.

Choroby alergiczne to jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny i nie tylko – koszty społeczne i ekonomiczne związane z alergią rosną z roku na rok i są obciążeniem nie tylko dla samego pacjenta (ceny leków, absencje w pracy czy w szkole), ale także dotykają całych gospodarek (koszty hospitalizacji, renty, zwolnienia lekarskie). Dziś z powodu alergii cierpi blisko połowa Polaków, ponad 4 miliony odczuwa dolegliwości związane z astmą. Wiele z tych osób nawet nie wie o swojej chorobie, wiele także nie jest świadomych tego, że negatywne skutki alergii czy astmy można wyeliminować. Alergia nie powinna dziś stygmatyzować i wykluczać z normalnego życia społecznego. Dlatego też Kongres Polskiego Towarzystwa Alergologicznego odbywa się pod hasłem „Alergologia XXI wieku – nowe wyzwania, nowe możliwości”.

W trakcie kongresu zaplanowano blisko 50 wydarzeń naukowych – sympozjów plenarnych, warsztatów, czy sesji plakatowych. Program Kongresu PTA jest niezwykle różnorodny, odzwierciedlając niezwykłe bogactwo specjalizacji alergologicznej. Dla 1500 uczestników swoje osiągnięcia naukowe i praktyczne prezentować będzie 100 ekspertów w trakcie kilkuset wystąpień. Szczególnym punktem programu Kongresu jest Joint Session PTA/WAO i Joint Session PTA/AAAAI/EAACI, w których wezmą udział największe sławy światowej alergologii – m.in. prof. A. Muraro, prof. A. Nowak-Węgrzyn, prof. G. Scadding, prof. N. Barnes, prof. G.W. Canonica. Dzięki tym znamienitym gościom to właśnie na te kilka wrześniowych dni Bydgoszcz stanie się stolicą światowej alergologii.

Polska alergologia i alergolodzy odgrywają doniosłą rolę w światowej medycynie. Ufamy, że także najbliższy Kongres Polskiego Towarzystwa Alergologicznego będzie potwierdzeniem tej opinii.

Więcej informacji o Kongresie: http://kongres2015.szkoleniapta.pl