UMK silny naukowo

Trzecie miejsce w Polsce (pierwsze w kategorii nauk medycznych), 268 w Europie oraz 683 na świecie, to pozycja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w prestiżowym CWTS Leiden Ranking 2014.

Ranking potwierdza bardzo wysoką pozycję naukową UMK, który wśród polskich uczelni znalazł jedynie za Uniwersytetem Warszawskim oraz Politechniką Wrocławską. Zestawienie przygotowane jest na podstawie recepcji publikacji naukowych pracowników danej uczelni oraz ich wpływu na rozwój badań naukowych w świecie (2009-2012).

Ogromnym sukcesem okazało się pierwsze miejsce Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w kategorii nauk medycznych. Tym samym UMK wyprzedził Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Rank

University

Country

PP
(top 10%)

Nicholas Copernicus Univ Torun

8.0%

Jagiellonian Univ - Krakow

4.6%

W kategorii nauk przyrodniczych UMK uplasował się na miejscu drugim, tuż za Uniwersytetem Warszawskim.

Rank

3.3%

Adam Mickiewicz Univ - Poznań

3.2%

The CWTS Leiden Ranking należy do najbardziej prestiżowych światowych rankingów uczelni, jego specyfika polega na ukierunkowaniu wyłącznie na pomiar naukowej aktywności uczelni w oparciu o wskaźniki bibliometryczne publikacji indeksowanych w bazie Web of Science oraz współpracę w realizacji projektów badawczych.

Twórca rankingu, The Centre for Science and Technology Studies na Uniwersytecie w Lejdzie (Holandia) to jeden z najbardziej opiniotwórczych ośrodków badawczych zajmujących się polityką naukową oraz badaniem z zakresu bibliometrii.

Więcej informacji: www.leidenranking.com/