Neurostymulator na pomoc pęcherzowi

Neurostymulator na pomoc pęcherzowi

nowatorski zabieg wszczepienia stymulatora pęcherza moczowego zdjęcie 112 czerwca 2014 r. Profesor Zbigniew Wolski, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Dziecięcej we współpracy z prof. Jerzym Gajewskim z kanadyjskiego Uniwersytetu Dalhousie w Halifaksie, przeprowadził nowatorski zabieg wszczepienia stymulatora pęcherza moczowego.

Operacja została przeprowadzona w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Jest to druga tego typu operacja wykonana w Polsce. Zabieg polegał na wszczepieniu w krzyżowym odcinku rdzenia kręgowego pacjentki stymulatora, który pobudza nerwy krzyżowe za pomocą łagodnych impulsów elektrycznych i w ten sposób reguluje aktywność pęcherza, zwieracza i dna miednicy. Na rezultaty zabiegu trzeba poczekać dwa tygodnie. Przez ten czas pacjentka za pomocą specjalnego pilota będzie sama regulować jego natężenie nosząc stymulator na specjalnym pasku. Po 14 dniach stymulator zostanie wszczepiony pod skórę. Zabieg jest całkowicie odwracalny.

nowatorski zabieg wszczepienia stymulatora pęcherza moczowego zdjęcie 2  nowatorski zabieg wszczepienia stymulatora pęcherza moczowego zdjęcie 3  nowatorski zabieg wszczepienia stymulatora pęcherza moczowego zdjęcie 4