Sukces naszych studentów

Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Anatomicznej zdjęcie 1Studenci polskojęzyczni i anglojęzyczni I roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK odnieśli ogromny sukces w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea i Golden Scapula Anatomy Competition 2014, zorganizowanym w Katowicach w dniach 29-30 maja 2014 r. W konkursie uczestniczyli studenci kierunków lekarskich z 9 ośrodków uniwersyteckich: Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Warszawy, Szczecina i Wrocławia.
Egzamin praktyczny polegał na identyfikacji 50 struktur anatomicznych na preparatach, obrazach radiologicznych, tomograficznych i ultrasonograficznych, a egzamin testowy obejmował 50 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, topograficznej i klinicznej oraz neuroanatomii.

Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Anatomicznej zdjęcie 2Poczwórny sukces naszych studentów to:

1. Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej – studenci polskojęzyczni:
    • Kamil Chojnacki
    • Konrad Kamiński
    • Mateusz Pomykała
    • Szymon Staniszewski

2. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej – studenci anglojęzyczni:
    • Hannes Backlund
    • Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Anatomicznej zdjęcie 3Victoria Gressmyr