Wigilia w różnych językach

Z inicjatywy Collegium Medicum UMK 11 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie wigilijne dla studentów uczestniczących w programie Erasmus w roku akademickim 2013/2014. Studenci spotkali się w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy Wyższej Szkole Gospodarki. Część artystyczną spotkania zapewnili organizatorzy z Wyższej Szkoły Gospodarki wraz z przedstawicielami z innych uczelni.

Była to okazja do zapoznania się z polskimi tradycjami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia w Polsce. Studenci zagraniczni przy wsparciu studentów polskich zaśpiewało kolędy w języku polskim. Część artystyczna zakończyła się krótkim quizem sprawdzającym wiedzę o Świętach oraz gustacją tradycyjnych wigilijnych polskich potraw, m.in. karpia, pierogów oraz barszczu z uszkami.