Profilaktyka cukrzycy

krag29 listopada 2013 r. w godz. 14:00 - 16:00 w budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul. Dr. A. Jurasza 2 w Bydgoszczy odbędzie się akcja profilaktyczna dotycząca cukrzycy, organizowana przez Sekcję Studencką Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Młoda Farmacja Bydgoszcz oraz Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych.

Cukrzyca jest chorobą, na którą cierpi ponad 371 milionów ludzi (wg Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej), a nieleczona może powodować poważne problemy ze zdrowiem. Długotrwały brak objawów (w przypadku cukrzycy typu 2) jest przyczyną braku świadomości choroby u wielu ludzi.

Podczas akcji dla wszystkich chętnych prowadzone będą bezpłatnie m.in. pomiar poziomu cukru we krwi, indywidualne porady dietetyczne, edukacyjne prezentacje dotyczące profilaktyki cukrzycy ze szczególnym uwzględnieniem diety i aktywności fizycznej oraz sposobów diagnostyki tej choroby, które pozwolą wstępnie ocenić zagrożenie cukrzycą, a także wskazać postępowanie jakie należy podjąć w celu zmniejszenia ryzyka rozwoju tej choroby.

Zapraszamy!

cukrzyca 2013