ZIP w Collegium Medicum UMK

ZIP w Collegium Medicum UMK

ZIP logo7 listopada 2013 r. w Collegium Medicum UMK odbędzie się kolejny mobilny dyżur pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP).

Uprawnienia dostępu do bazy danych dotyczącej indywidualnej historii i finansowania leczenia pacjenta będzie można uzyskać w budynku A na parterze (ul. Jagiellońska 13) w następujących godzinach:

  • 22 października 2013 r. od 10:00 do 15:30
  • 7 listopada 2013 r. od 10:00 do 16:30

Rejestracji należy dokonać osobiście. Koniecznie należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Każda osoba otrzyma hasło dostępu do bazy ZIP. Korzystanie z bazy jest bezpłatne.

ZIP to serwis internetowy, w którym każda osoba może znaleźć historię swoich kontaktów ze służbą zdrowia od 2008 roku w ramach ubezpieczenia w NFZ (m.in. wizyty w przychodniach, poradniach i szpitalach, przepisane recepty, wykaz placówek medycznych i czas pracy lekarzy).

Baza składa się z 4 części:

  • Twój Portal - dostępne dla wszystkich użytkowników internetu informacje o zasadach korzystania z opieki zdrowotnej w Polsce i poza jej granicami
  • Gdzie się leczyć? - dostępny dla wszystkich informator o gabinetach zabiegowych, przychodniach, szpitalach i aptekach; dane teleadresowe ww. oraz dodatkowe informacje, np. o tym, w których placówkach są podjazdy dla wózków inwalidzkich
  • Rejestr Usług Medycznych - dane o leczeniu, badaniach, pobytach w szpitalu i ich kosztach (informacje dostępne po rejestracji i zalogowaniu do ZIP)
  • Prawo do świadczeń zdrowotnych - tutaj można sprawdzić, czy dany pacjent jest ubezpieczony i są podane informacje o składkach (informacje dostępne po rejestracji i zalogowaniu do ZIP)

Ulotka informacyjna >>

Zintegrowany Informator Pacjenta >>