Orientation Week 2013

Orientation Week 2013

erasmus35 studentów z Turcji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii oraz Rumunii rozpoczęło naukę w Collegium Medicum UMK w ramach programu Erasmus. Podczas tygodnia integracyjnego organizowanego wspólnie przez bydgoskie uczelnie studenci z zagranicy poznają bliżej nasze miasto, jego historię i zabytki, będą uczyć się języka polskiego oraz polskich obyczajów.

W najbliższych dniach studenci zagraniczni będą uczestniczyli w licznych imprezach i spotkaniach, m.in. w warsztatach, które mają przybliżyć im język polski („Polish is fun”) oraz degustacji tradycyjnych polskich potraw. Zaplanowano również zwiedzanie Bydgoszczy, warsztaty mydlarskie w Muzeum Mydła i Historii Brudu, imprezę integracyjną w pubie Kubryk oraz zwiedzanie Exploseum.

ew2013 3  ew2013 2  ew2013 1

1 października 2013 r. w ratuszu z gośćmi spotkał się zastępca prezydenta Bydgoszczy Jan Szopiński, który oficjalnie przywitał wszystkich studentów rozpoczynających naukę w tym semestrze.

W semestrze zimowym naukę w Bydgoszczy rozpoczęło blisko 140 zagranicznych studentów z Hiszpanii, Portugalii, Łotwy, Litwy, Włoch, Rumunii, Grecji, Turcji i Węgier.

REPORTAŻ w Telewizji Regionalnej >>

zdjęcia: www.bydgoszcz.pl