Mistrz Mowy Polskiej

JawienTytuł Mistrza Mowy Polskiej 2013 zdobył Profesor Arkadiusz Jawień, kierownik Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii na Wydziale Lekarskim oraz dyrektor Centrum Kształcenia w Języku Angielskim w Collegium Medicum UMK.

Program Mistrz Mowy Polskiej powstał w grudniu 2000 r. W dotychczasowych dwunastu edycjach do konkursu zgłoszono ponad 1000 kandydatów, a laureatami zostało blisko 50 osób. Więcej informacji o Programie >>

Profesor Arkadiusz Jawień, poza rolą lekarza, naukowca i wykładowcy Collegium Medicum UMK, w bieżącym roku został wybrany członkiem zarządu Europejskiego Towarzystwa Leczenia Ran (EWMA), które działa na rzecz edukacji i badań w zakresie diagnostyki, etiologii i zapobiegania w leczeniu ran. Ponadto, 18 września 2013 r. został wybrany prezydentem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (European Society for Vascular Surgery – ESVS).

Serdecznie gratulujemy.