Nowy obiekt szpitalny

17 września 2013 r. została podpisana umowa pomiędzy Collegium Medicum UMK jako inwestorem a firmą BUDIMEX S.A. jako generalnym wykonawcą zadania pn. Budowa obiektu szpitalnego na potrzeby Kliniki Psychiatrii, Kliniki Geriatrii, Kliniki Dermatologii, Chorób Przynoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii oraz Zakładu Medycyny Paliatywnej na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9.

Wartość podpisanego kontraktu wynosi ponad 70 mln zł. Obiekt, który zostanie zrealizowany będzie miał powierzchnię całkowitą ponad 12 tys. m2.

Planowany okres realizacji inwestycji to 21 miesięcy od daty podpisania umowy. Planowany termin zakończenia inwestycji - czerwiec 2015 roku.

podpisanie umowy pomiędzy Collegium Medicum UMK jako inwestorem a firmą BUDIMEX S.A. jako generalnym wykonawcą zadania pn. Budowa obiektu szpitalnego na potrzeby Kliniki Psychiatrii, Kliniki Geriatrii, Kliniki Dermatologii, Chorób Przynoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii oraz Zakładu Medycyny Paliatywnej na terenie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9
Od prawej: Marek Glabus – Dyrektor ds. Handlowych Budimex S.A., Stanisław Świątek – Dyrektor Rejonu Budimex S.A., Magdalena Brończyk – Zastępca Kanclerza ds. Collegium Medicum

fot. M. Kowalikowski

Zadanie jest realizowane w ramach Wieloletniego Programu Medycznego Rozbudowy i Przebudowy Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy, finansowanego z budżetu państwa, którego całkowity budżet wynosi ponad 320 mln zł.

nowa inwestycja - makieta