CM na Festiwalu Radosnych Serc

CM na Festiwalu Radosnych Serc

Collegium Medicum włącza się w organizowany 31 sierpnia 2013 r. o godzinie 14:00, na terenie bydgoskiego Myślęcinka, Festiwal Radosnych Serc.plakat VIII OFRS 2013

Festiwal Radosnych Serc organizowany przez Fundację „Nowe Pokolenie” jest wydarzeniem, które rokrocznie pomaga odkrywać nowe talenty wśród wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Blisko 500 młodych ludzi z całej Polski przyjedzie do Bydgoszczy, aby zaprezentować się w dziedzinie muzyki, tańca, małej formy scenicznej, plastyki i fotografii.

Bydgoszcz po raz kolejny stanie się miejscem konfrontacji talentów dzieci i młodzieży. Na festiwal zostało zaproszonych około 500 osób ze wszystkich typów placówek opiekuńczo- wychowawczych na terenie kraju. Młodzi ludzie zaprezentują się w tańcu, śpiewie, oraz małej formie scenicznej. Jury, w którym zasiadać będą znani bydgoscy artyści oceni poziom prezentowanych dokonań. Na podstawie ich werdyktu wyłonione zostaną osoby, które otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe i zaprezentują się podczas koncertu na myślęcińskim Różopolu.

W programie festiwalu min. przewidziano koncert laureatów, oraz zaproszonych gości - przyjaciół Festiwalu Radosnych Serc. Na scenie wystąpią młodzi wokaliści i tancerze. Zobaczymy występ przedszkolaków z Przedszkolnej Chatki – laureatów licznych konkursów tanecznych dla najmłodszych, a także Stylers Dance Studio MDK nr 5 – laureatów Mistrzostw Europy w Amsterdamie w tańcach nowoczesnych. Czas umili nam również występ najmłodszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego "Bailamos", która dotarła do samego finału programu Got to Dance w maju tego roku, a także zakręconych tanecznie artystów ze szkoły tańca Bohema. Dzieciaki z SP 38 zrzeszone w chórze „Ojejku” dadzą pokaz swoich wokalnych zdolności i wprowadzą wszystkich w dobry nastrój. Zwieńczeniem ósmego Festiwalu Radosnych Serc i jednocześnie odbywającego się Pożegnania Lata w LPKiW będzie występ zaproszonych gwiazd. W tym roku będzie to Liber i Natalia Schroeder.

Przedsięwzięcie wspiera ciepło pani prezydentowa Anna Komorowska, która  jak co roku wystosowała list intencyjny do uczestników festiwalu. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Więcej informacji znajduje się pod adresem www.nowe-pokolenie.pl

Wszystkich miłośników młodych talentów zachęcamy do udziału w tym radosnym festiwalu. Atrakcji z pewnością nie zabraknie!