Siatkówka plażowa na medal

10Sukcesem naszych studentek i studentów zakończyły się IV Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce Plażowej zorganizowane 11-12 maja 2013 r. przez AZS SWFiS Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Do rywalizacji o Mistrzostwo Polski stanęło 20 par kobiet oraz 21 par mężczyzn, a wszystkie mecze rozegrane zostały systemem „brazylijskim”.

W klasyfikacji generalnej wśród kobiet Mistrzem Polski Uczelni Medycznych 2013 zostało Collegium Medicum UMK, zaś wśród mężczyzn Gdański Uniwersytet Medyczny. Natomiast nasi panowie drużynowo zdobyli brązowy medal.

Pierwsza para kobiet: Hanna Łukasiewicz, studentka I roku fizjoterapii studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Zdrowiu oraz Dominika Wojciechowska, studentka V roku farmacji na Wydziale Farmaceutycznym wywalczyły złoty medal pokonując z wynikiem 2:1 w meczu finałowym gospodarzy tegorocznych rozgrywek – Gdański Uniwersytet Medyczny (Dorota Kaniuka/ Marta Dornowska).

Druga para kobiet: Monika Osajcy oraz Magdalena Masłowska zajęła czwarte miejsce, przegrywając 1:2 w meczu o brązowy medal z zawodniczkami z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W zawodach udział wzięły również dwie zawodniczki rezerwowe: Kamila Budnerska oraz Monika Rymkiewicz.

W rywalizacji mężczyzn, mimo wielkich starań i wysiłku, panowie uplasowali się na piątym i dziesiątym miejscu w tabeli końcowej, a reprezentowali nas w następujących składach: Radosław Wodziński i Rafał Wójcik (V miejsce) oraz Marek Włodarczyk i Witold Musierowicz (X miejsce).

Mecze były niezwykle ciekawe i pełne emocji, a nasi reprezentanci dawali z siebie wszystko pod czujnym okiem trenera Henryka Borowskiego. W osiągnięciu sukcesów na piasku niewątpliwie udział miał również ogromny spokój naszych sportowców oraz głośny doping całej drużyny.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniecia sukcesów i życzymy powodzenia w następnych rozgrywkach sportowych!

2  8  4

5  6  7