Spotkanie naukowe

zdjecie17 maja 2013 r. Katedra i Zakład Kinezyterapii i Masażu Leczniczego Collegium Medicum UMK zaprasza na spotkanie naukowe „Zespoły usidleń nerwów obwodowych – postępowanie lecznicze”, które poprowadzi dr n. med. Katarzyna Pilecka-Rybka.
Spotkanie odbędzie się w godzinach 13:00-14:00 w budynku audytoryjnym (sala nr 10) przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy.

Podczas panelu naukowego zostaną poruszone problemy związane z miejscowym przewężeniem naturalnych otworów, przez które przebiegają nerwy. Ucisk nerwu w kanale powoduje zespół objawów w obszarze zaopatrywanym przez dany nerw. Do objawów uciskowych należą: bóle, drętwienia, mrowienia, osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia czucia, niedowłady. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną najczęściej występujące zespoły usidlenia nerwów obwodowych.

Spotkanie skierowane jest do pracowników i studentów Collegium Medicum UMK.

Zapraszamy!