Sukcesy sportowe naszych studentów

14 kwietnia 2013 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim, w których brązowy medal zdobyła Marta Pytlasińska, studentka II roku fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK, a nasza drużyna w składzie Katarzyna Dziewieczyńska, Edyta Jasińska, Katarzyna Hewelt oraz Marta Pytlasińska uplasowała się na doskonałym czwartym miejscu, przegrywając zaledwie o 1,5 punktu brązowy medal. W zawodach wzięło udział ponad 650 uczestników z 68 uczelni. Gospodarzem tegorocznych rozgrywek był Uniwersytet Warszawski.

pdfWyniki >>

zdj3  zdj1  zdj2
Marta Pytlasinska  Katarzyna Hewelt  Marta Pytlasinska_podium

W Bydgoszczy natomiast odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Uczelni Medycznych w Biegach Przełajowych. 20 kwietnia 2013 r. w fordońskiej Dolinie Śmierci w Bydgoszczy kobiety startowały na dystansie 2 kilometrów, a mężczyźni pokonali trasę dwukrotnie dłuższą. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Vegard Danielsen, student III roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK, który wynikiem 10 min. 26 sek. zapewnił sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.

pdfWyniki kobiet >>
pdfWyniki mężczyzn >>
pdfWyniki drużynowe >>

GALERIA ZDJĘĆ >>

Organizatorem Mistrzostw był Akademicki Związek Sportowy Collegium Medicum UMK.

0  18  29

Wszystkim uczestnikom sportowych zmagań gratulujemy woli walki i zaangażowania.