Nagroda Naukowa Prezydenta Bydgoszczy

bukietDr n. med. Marek Koziński, adiunkt Katedry Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego otrzymał tegoroczną Nagrodę Naukową Prezydenta Bydgoszczy, przyznawaną bydgoskiemu naukowcowi z największymi osiągnięciami w latach 2011-2012.

Nagroda została przyznana za cykl 36 publikacji, w tym 29 artykułów opublikowanych w czasopismach z Listy Filadelfijskiej, dotyczących badań nad diagnostyką i terapią ostrych zespołów wieńcowych. Łączna punktacja nagrodzonych prac wynosi 77,205 punktów IF i 730 punktów MNiSW. Publikacje dotyczą badań klinicznych, prac eksperymentalnych i metaanaliz realizowanych w Katedrze Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UMK, we współpracy z innymi jednostkami Uczelni (Katedrą Endokrynologii i Diabetologii, Katedrą i Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej, Katedrą i Zakładem Farmakologii i Terapii, Katedrą i Zakładem Promocji Zdrowia, Katedrą Patofizjologii, Zakładem Genetyki Molekularnej i Sądowej) oraz z czołowymi na świecie ośrodkami kardiologicznymi z Baltimore (prof. Paul Gurbel), Jinju (prof. Young-Hoon Jeong), Legnano (prof. Stefano de Servi), Rzymu (prof. Felicita Andreotti) i Wiednia (prof. Jolanta Siller-Matula). Najbardziej wartościowe publikacje powstały w ramach współpracy w obrębie SIRIO-Medicine Group (Systematic Investigation and Research on Interventions and Outcomes in Medicine), afiliowanej przy Collegium Medicum UMK organizacji, która ma stanowić platformę współpracy naukowców z całego świata, dając nowe możliwości realizacji wyzwań, które stawia przed nami współczesna kardiologia.

Zawodowo dr n. med. Marek Koziński zajmuje się kardiologią interwencyjną.