Pokaz filmów skandynawskich

Pokaz filmów skandynawskich

filmy skandynawskieStudenci studiów anglojęzycznych zapraszają 6 czerwca 2013 r. na bezpłatny pokaz skandynawskiego filmu "Kumple" (Buddy) w polskiej wersji językowej.
Na zakończenie cyklu czwartkowych spotkań z filmem skandynawskim organizatorzy przygotowali specjalną atrakcję - Quiz wiedzy o krajach skandynawskich.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Dodatkowo tuż przed rozpoczęciem filmu serwowane będę pyszne gotowe kanapki o smaku czekoladowym.
Zapraszamy!

W kończącej się drugiej edycji kina skandynawskiego, w okresie od kwietnia do czerwca 2013 r. zainteresowani mieli mieli okazję zapoznania się z wybranymi propozycjami filmowymi kina skandynawskiego.

Tegoroczna edycja jest kontynuacją zeszłorocznego pokazu, który obejmował filmy w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami. W tym roku oferta filmowa skierowana jest do szerszego grona odbiorców, stąd filmy są prezentowane w polskiej wersji językowej. Wszystkim, którzy cenią niekomercyjne kino północnej Europy życzymy dobrej zabawy.

 • 6 czerwca 2013 r. godz. 17:00
  Kumple
  5kumplereż. Morten Tyldum
  gatunek: dramat, komedia obyczajowa, romans, czas trwania: 100 minut, od 15 lat, miejsce: aula A

  „Bohaterami tej historii jest trzech młodych Norwegów, mających problemy z wejściem w tak zwane "dorosłe życie". Kristoffer to beztroski 24-latek, zarabiający na życie wyklejaniem bilbordów i dzielący mieszkanie w Oslo z dwoma kumplami: pozornym lekkoduchem Geirem i ekscentrycznym Stigiem Inge. Nie rozstaje się nigdy ze swoją kamerą cyfrową, filmując życie własne i kumpli. Kiedy wideo-pamiętnik Kristoffera trafia w ręce producenta popularnego telewizyjnego talk show, ich życie ulega zmianie. Po upływie kilku tygodni Kristoffer staje się gwiazdą telewizji, a jego życie - własnością publiczną. Widzowie uwielbiają go i jego zwariowanych przyjaciół. Ale popularność ma też swoją cenę: kumple Kristoffera nie mogą mu darować, że tysiące ludzi poznały ich sekrety...” • 1wloski18 kwietnia 2013 r. godz. 17:00
  Włoski dla początkujących
  reż. Lone Scherfig
  gatunek: dramat, komedia, romans, czas trwania: 110 minut, od 15 lat, miejsce: aula B

  „Włoski dla początkujących opowiada historię samotnych, nieszczęśliwych ludzi, których losy dość przypadkowo zaczynają się ze sobą splatać pewnej ponurej kopenhaskiej zimy. Młody duchowny, Andreas po śmierci żony osiedla się na przedmieściach Kopenhagi, gdzie ma zastąpić starego pastora. W tym samym czasie niezdarna sprzedawczyni - Olimpia sprzeciwia się apodyktycznemu ojcu i - chcąc urozmaicić swoje życie - postanawia zrobić coś, czego nigdy wcześniej nie robiła. Introwertyczna fryzjerka Karen nieoczekiwanie odkrywa największy sekret swojej matki. Jorgen Mortensen recepcjonista w miejscowym hotelu, rozpaczliwie próbuje zdobyć miłość pięknej, włoskiej kelnerki, w czym pomaga mu przyjaciel - impulsywny i nieokrzesany Halvfinn. Drogi tych ludzi krzyżują się niespodziewanie na wieczorowym kursie włoskiego dla początkujących. Życie każdego z nich diametralnie się zmienia przynosząc upragnione szczęście i miłość.”

 • 2 jablka25 kwietnia 2013 r. godz. 17:00
  Jabłka Adama
  reż. Anders Thomas Jensen
  gatunek: dramat, czarna komedia, czas trwania: 94 minuty, od 15 lat, miejsce: aula B

  „Adam jest mężczyzną, który wyszedł z więzienia. Nie jest dobrym człowiekiem. Trafia do parafii, gdzie ma odpracować pewien czas. Poznaje tam pastora, którego los nie oszczędzał, który żyje we własnym wyimaginowanym świecie oraz dwóch innych byłych więźniów. Adam deklaruje się, że upiecze jabłecznik z jabłek rosnących na przykościelnej jabłonce. Nie będzie to proste zadanie zważywszy, że w jabłonkę uderzył piorun. Czy uda mu się upiec jabłecznik oraz odmienić nie tylko swoje życie?”


 • 9 maja 2013 r. godz. 17:00
  3 szefSzef wszystkich szefów
  reż. Lars von Trier
  gatunek: komedia, czas trwania: 99 minut, od 12 lat, miejsce: aula B

  „Właściciel firmy IT chce ją sprzedać. Pojawia się jednak pewien problem - kiedy mężczyzna zakładał biznes, wymyślił sobie fikcyjnego szefa, którego uczynił odpowiedzialnym za wszelkie niepopularne działania, które musiał podejmować. Kiedy potencjalni kupcy nalegają, że chcą negocjować bezpośrednio z "szefem", musi wynająć aktora, który zagra jego rolę.”


 • 23 maja 2013 r. godz. 17:00
  4 dogvilleDogville
  reż. Lars von Trier
  gatunek: dramat, thriller, czas trwania: 178 minut, od 15 lat, miejsce: aula B

  „Bohaterką filmu jest Grace, która uciekając przed gangsterami, przybywa do odciętego od świata miasteczka Dogville. Za namową samozwańczego przewodniczącego miasta, Toma, mała społeczność zgadza się ukryć ją, w zamian za co Grace zgadza się dla nich pracować. Ale szybko przekonuje się boleśnie, że w Dogville dobroć można różnie rozumieć.”


Wszystkie opisy filmów zaczerpnięte zostały ze strony www.filmweb.pl