Erasmus orientation week

Erasmus orientation week

erasmus27 studentów z Turcji, Włoch oraz Portugalii rozpoczęło naukę w Collegium Medicum UMK w ramach programu Erasmus. Podczas tygodnia integracyjnego organizowanego wspólnie przez bydgoskie uczelnie, studenci z zagranicy poznają bliżej nasze miasto, jego historię i zabytki, będą uczyć się języka polskiego oraz polskich obyczajów.  

W najbliższych dniach studenci zagraniczni będą uczestniczyli w licznych imprezach i spotkaniach m.in. w warsztatach, które mają przybliżyć im język polski („Polish is fun”) oraz degustacji tradycyjnych polskich potraw. Zaplanowano również zwiedzanie Bydgoszczy, warsztaty mydlarskie w Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz imprezę integracyjną w pubie Kubryk.

er201326 lutego w ratuszu z gośćmi spotkał się zastępca prezydenta Bydgoszczy Jan Szopiński, który oficjalnie przywitał wszystkich studentów rozpoczynających naukę w tym semestrze.

W marcu zagraniczni studenci wezmą udział w grze miejskiej oraz będą się integrować grając w kręgle w Broadway Club.

W semestrze letnim naukę w Bydgoszczy rozpoczęło blisko 120 zagranicznych studentów z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Czech, Słowacji, Bułgarii, Turcji, Grecji i Litwy.

zdj. www.bydgoszcz.pl