Pomagamy chorym na celiakię

ziarna2 marca 2013 r. studenci Collegium Medicum UMK studiujący dietetykę i zrzeszeni w SKN Dietetyki zapraszają osoby chore na celiakię na bezpłatne badania mające na celu ocenę sposobu żywienia oraz stanu odżywienia białkowo-energetycznego u osób z chorobą trzewną.
Wyniki badań pozwolą na opracowanie zaleceń żywieniowych, pomocnych w korygowaniu zaobserwowanych nieprawidłowości.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w badaniach, a nie są członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos”, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 602-623-213.
Badania będą przeprowadzane w w Hotelu City w Bydgoszczy.

Szczegóły dotyczące badań dostępne są na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Celiakię „Przekreślony Kłos” >>

Na całą akcją czuwa dr n. med. Justyna Przybyszewska, p.o. kierownika Katedry i Zakładu Żywienia i Dietetyki Collegium Medicum UMK.