Collegium Medicum UMK dla WOŚP

wosp logoJak co roku studenci i pracownicy Collegium Medicum UMK przygotowali z okazji XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele akcji, podczas których będzie można wesprzeć fundację Jurka Owsiaka.
W tym roku po raz pierwszy WOŚP zbierać będzie środki nie tylko na leczenie dzieci, ale również na polepszenie jakości opieki medycznej nad osobami starszymi.
Pieniądze zebrane w XXI finale będą podzielone. Połowę WOŚP wykorzysta na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

21wosp ifmsa13 stycznia 2013 r. od 12:00 do 19:00 w Kawiarni Artystycznej „Węgliszek”
(ul. Stefana Batorego 1 w Bydgoszczy) Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz organizuje akcje:

• „Szpital Pluszowego Misia”
    • Każde dziecko będzie mogło przybić pieczątkę na skierowaniu, posłuchać bicia serca swojego pupila, zobaczyć jak działa USG, EKG, RTG, asystować w przeprowadzeniu operacji i założenia profesjonalnego opatrunku na uszkodzoną łapkę. „Szpital Pluszowego Misia” poprzez zabawę oswaja dzieci z wizytami lekarskimi.
  • Kostek z Klasą
    • akcja dla dzieci: uświadamianie w dziedzinie zdrowego odżywiania
    • akcja dla dorosłych: określenie ryzyka złamania kości w ciągu najbliższych 10 lat
  • Antitobacco
    • pogadanka na temat palenia tytoniu i jego szkodliwego wpływu na organizm
    • wypełnienie ankiet - w zamian ankietowani otrzymają pasty do zębów
    • sprawdzenie poziomu CO w wydychanym powietrzu
  • Festiwal zdrowia
    • badanie ciśnienia tętniczego krwi
    • badanie poziomu glikemii przygodnej
    • badanie wskaźnika BMI

rysunekCentrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie przy współpracy z Zakładem Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek Collegium Medicum UMK przekazuje do licytacji oprawione prace dzieci nadesłane w 2012 r. na ogólnopolski konkurs plastyczny „Pielęgniarka w oczach dziecka”.
Wszystkie prace można licytować na stronie: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=27544758

Pracownicy Katedry i Kliniki Geriatrii Collegium Medicum UMK udzielą porad z zakresu medycyny, psychologii oraz rehabilitacji geriatrycznej.
Zaplanowano też konsultacje pielęgniarek pediatrycznych a także testy oceniające równowagę seniorów oraz ich skłonność do występowania upadków.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest dr n. med. Marta Podhorecka.

21WOŚP