75-lecie Szpitala Uniwersyteckiego nr 1

SzU1Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy obchodzi w tym roku Jubileusz 75-lecia istnienia. Ten piękny Jubileusz to okazja do przypomnienia całej społeczności akademickiej oraz mieszkańcom naszego regionu historii i tradycji Szpitala, przybliżenia sylwetek wybitnych postaci z dziedziny medycyny, które właśnie tu rozpoczynały swoją karierę medyczną, realizowały własne, często nowatorskie badania naukowe, pracowały i tworzyły Szpital od samego początku, dając tym samym wyraz zaangażowania w poprawę jakości leczenia pacjentów. Jubileusz 75-lecia powstania Szpitala to również niepowtarzalna okazja, aby przybliżyć postać wybitnego patrona - dr. Antoniego Jurasza.

Historia Szpitala >>
Życiorys Patrona >>

20 grudnia 2012 r. w Filharmonii Pomorskiej odbyła się wieńcząca jubileusz uroczystość Jubileuszu 75-lecia Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Obchody Jubileuszu objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Bronisława Komorowskiego. Patronat nad uroczystością objęli również: Minister Zdrowia, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy oraz JM Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Podczas uroczystości wręczone zostały honorowe statuetki i odznaczenia dla najwybitniejszych postaci związanych ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.

SzU1