Z potrzeby serca

Z potrzeby serca

logo akcjiPomóż dzieciom! W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Collegium Medicum UMK organizuje wiele okolicznościowych imprez, w trakcie których można pomóc potrzebującym dzieciom, m.in. z domu dziecka oraz tym, które Święta spędzą w szpitalu.


dom dzieckaNapełnijmy kosze dla dzieci
z bydgoskiego Domu Dziecka

W dniach 12-20 grudnia 2012 r. Dział Promocji i Informacji CM organizuje zbiórkę dla podopiecznych bydgoskiego Domu Dziecka „FILIPEK”.

Zbieramy:

 • materiały higieniczne
  (pieluchy do 25 kg, chusteczki nawilżające, kremy na odparzenia)
 • słodycze (poza wyrobami czekoladowymi), deserki, odżywki
 • artykuły papiernicze
  (bloki rysunkowe białe, kolorowe, techniczne, kolorowanki, papiery kolorowe, kredki, farby, kleje do papieru)

Zbiórka prowadzona będzie w:

 • budynku administracyjno-dydaktycznym „F” przy ul. Jagiellońskiej 15
 • budynku audytoryjnym przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9 

Szczegółowych informacji udziela:
Dział Promocji i Informacji CM
tel. 52 585-38-13
e-mail: promocja@cm.umk.pl
IMPREZY, KTÓRE SIĘ JUŻ ODBYŁY:

prezent dla_bydgoszczan"Prezent dla Bydgoszczan
od Collegium Medicum UMK"


Collegium Medicum UMK zaprasza 15 grudnia 2012 r. w godz. 10-16 do Galerii Fordon, gdzie odbędzie się event pn. „Prezent dla Bydgoszczan od Collegium Medicum UMK”.

W ramach całej akcji już od 10 grudnia studenci będą mogli oddawać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy ul. Markwarta 8. Koordynator akcji będzie zbierał grupy chętnych do oddania krwi. Akcja adresowana jest głównie do bydgoskich studentów, którzy przez Facebooka będą mieli możliwość udostępniania informacji.

Podsumowaniem „Prezentu dla Bydgoszczan od Collegium Medicum UMK” będą 2 akcje w Galerii Fordon 15 grudnia, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani:

 

 • "Zrób prezent swojemu kręgosłupowi" - studenci kierunku fizjoterapia będą diagnozować bóle kręgosłupa oraz promować profilaktykę kręgosłupa poprzez krótki instruktaż,

 • Profesjonalny kurs pierwszej pomocy - Akademicka Grupa Ratownicza poinstruuje, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.Koordynatorami akcji z ramienia Samorządu Studenckiego Collegium Medicum UMK są:
2012 mis_pod_choinke Miś pod szpitalną choinkę

Bydgoski oddział IFMSA-Poland zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 14 grudnia 2012 r. w holu głównym budynku audytoryjnego (w którym mieści się również Biblioteka Medyczna) przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w ramach akcji "Miś pod szpitalną choinkę". Na stoisku będzie można nabyć świąteczne wypieki oraz ozdoby choinkowe. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup prezentów dla dzieci spędzających Święta w szpitalu.

Kontakt:
Oddział Bydgoszcz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland
Paulina Badziągowska
Koordynator Lokalny Ogólnopolskiego Projektu "Miś pod Szpitalną Choinkę"
tel. 661-184-801
e-mail: paulabad@wp.pl
mikolajkowy usmiechMikołajkowy uśmiech od Młodej Farmacji

W dniach 12-13 grudnia 2012 r. w holu budynku Wydziału Farmaceutycznego przy ul. dr. A. Jurasza 2 w Bydgoszczy odbędzie się zbiórka pieniędzy i upominków dla dzieci ze Świetlicy Terapeutycznej przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy.

Akcję, podobnie jak w latach poprzednich, organizuje Młoda Farmacja.
e-mail: mlodafarmacja@cm.umk.pl