HR EXCELLENCE IN RESEARCH Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza YUFE Yerun

Superwoman w kulturystyce i fitness

Natalia Gacka jest studentką kierunku dietetyka w Collegium Medicum UMK i wielokrotną finalistką oraz medalistką Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Europy i Świata w fitnessie sylwetkowym. 14 grudnia 2012 r. będzie walczyła w Budapeszcie o złoty medal Mistrzostw Świata. Właśnie tego medalu brakuje jej w jakże pokaźnej kolekcji.

Przed spotkaniem z Natalią udało nam się porozmawiać z jedną z jej podopiecznych. Przyznała ona, że Natalia jest tytanem pracy. Tyle samo wymaga od innych, ile od siebie. Ale to właśnie dzięki swojej konsekwencji i pracowitości w wieku 23 lat jest już mistrzynią.

Swoją przygodę z fitnessem zaczęła bardzo wcześnie biorąc udział w międzyszkolnych zawodach. Szybko jednak znalazła profesjonalny klub, a już 2 tygodnie później pojechała na Mistrzostwa Europy, gdzie w finale zajęła 6 miejsce. - To były moje pierwsze profesjonalne zawody. Wspominam je wspaniale - mówi dziś Natalia.

Przez kolejnych 8 lat brała udział w licznych zawodach, gdzie zdobywała doświadczenie od starszych koleżanek. Kurs na Instruktora Sportu organizowany przez Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego zrobiła w wieku niespełna 18 lat. Sama Natalia śmieje się, że jest chyba najmłodszą uczestniczką takiego kursu w historii.

W tym roku z uwagi na poczyniony ogromny postęp Natalia, jako jedyna juniorka, została powołana do kadry narodowej seniorek , gdzie na Mistrzostwach Świata Kobiet w Kulturystyce i Fitness w Białymstoku zajęła 7 miejsce. Dziś prowadzi treningi głównie na siłowni choć, jak sama przyznaje, jest to tylko dodatkowym elementem treningu, gdyż bez dobrze zbilansowanej i przygotowanej diety nie ma sukcesów.

Budapeszt już raz okazał się dla Natalii szczęśliwy. W 2007 roku wywalczyła tam brąz na Mistrzostwach Świata Juniorek Fitness. Teraz musi być złoto.
Wraz z całą społecznością akademicką trzymamy kciuki za naszą studentkę.