COVID-19    WRACAMY NA ZAJĘCIA STACJONARNE

Tygodniowy plan zajęć z wychowania fizycznego - I semestr 2021/2022

Formy zajęć prowadzonych w sali gimnastycznej ul. Świętojańska 20

Basen - Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu UKW, ul. Sportowa 2, Bydgoszcz

Samoobrona

*Gimnastyka korekcyjna (basen)

18.00-19.30

*Gimnastyka korekcyjna

(sala)

Siłownia

* Gimnastyka korekcyjna - zajęcia prowadzone są dla studentów ze skierowaniem wystawionym przez Komisję Lekarską powołaną przez Rektora UMK lub dla studentów, którzy posiadają zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniach do intensywnego wysiłku fizycznego tj. z chorobami przewlekłymi lub dysfunkcjami ruchowymi.

Opisy dyscyplin sportowych do planu zajęć z wychowania fizycznego

Gry zespołowe – nauka i doskonalenie podstawowych elementów technicznych i taktycznych w piłce siatkowej, koszykówce i unihokeju.

Fitness ćwiczenia rozwijające i wzmacniające partie mięśniowe całego organizmu, kształtujące prawidłową sylwetkę.

Rowery - (teren lub cykloergometry w zależności od warunków pogodowych) – jazda w terenie około 15 km, kształcenie możliwości aerobowych oraz hartowanie organizmu.

Gimnastyka korekcyjna – ćwiczenia korekcyjne prowadzone na sali gimnastycznej lub basenie zgodnie ze wskazaniem lekarskim.

Siłownia - zajęcia oparte są głównie na ćwiczeniach siłowych z wykorzystaniem maszyn, wolnych ciężarów oraz przyborów. Celem zajęć jest poprawa wytrzymałości mięśniowej, definicji mięśni oraz ogólnej sprawności fizycznej. Zajęcia  przeznaczone dla osób na każdym etapie zaawansowania.

Samoobrona nauka i doskonalenie podstawowych technik obrony (ręcznych i nożnych) z jednym i dwoma przeciwnikami.