Biopsychospołeczne konteksty zdrowia i choroby

Ogólnopolska konferencja naukowo-szkoleniowa
Biopsychospołeczne konteksty zdrowia i choroby
Bydgoszcz, 8 grudnia 2017 r.

pdfPROGRAM KONFERENCJI547.88 KB

GALERIA ZDJĘĆ >>

Katedra Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy w dniu 8 grudnia 2017 r. organizuje konferencję naukowo-szkoleniową nt. Biopsychospołeczne konteksty zdrowia i choroby.

Do udziału w naszej konferencji zaprosiliśmy specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu, ale także medycyny oraz psychologii.

Program naukowy konferencji będzie obejmował następujące sesje:

1. Choroby cywilizacyjne – profilaktyka i leczenie.
  2. Psychologiczne korelaty zdrowia i choroby.
  3. Kierunki rozwoju fizjoterapii.

Konferencji będą towarzyszyły 4 warsztaty adresowane do studentów:

1. Metodyka treningu mięśni dna miednicy z elementami jogi
  2. Wykorzystanie technik manualnych w leczeniu bólów głowy pochodzenia odkręgosłupowego
  3. Trening funkcjonalny w terapii tkanek miękkich u osób z dyskopatią lędźwiowo-krzyżową
  4. Budowanie dobrej relacji z pacjentem – rozmowy na tzw. trudne tematy

Warsztaty odbędą się 8.12.2017 r. w godzinach 8.00 – 9.00 w budynku Collegium Medicum w Bydgoszczy przy ul. Techników 3.
Udział w konferencji jest bezpłatny, a uczestnicy – wcześniej zarejestrowani – otrzymają certyfikaty potwierdzające udział i uzyskanie 6 punktów edukacyjnych. Ponadto osoby biorące udział w warsztatach (wymagana rejestracja – ilość miejsc ograniczona) otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.

Miejsce konferencji: Collegium Medicum w Bydgoszczy

docxFormularz zgłoszenia 270.93 KB

Wypełniony formularz zgłoszenia należy przesłać na adres: konferencja.katfizjoter@cm.umk.pl

Zapraszamy do uczestnictwa w Konferencji!