Co nowego w Centrum Symulacji Medycznych?

Co nowego w Centrum Symulacji Medycznych?

Zapraszamy do Studenckiego Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Symulacji Medycznej

Zapraszamy studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK do pracy naukowo-badawczej w nowym Studenckim Interdyscyplinarnym Kole Naukowym Symulacji Medycznej przy Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK.

Koło naukowe zakłada cztery cele, których nadrzędnym zadaniem jest zapewnić studentowi możliwość rozwoju swojej wiedzy i umiejętności praktycznych w dziedzinie medycyny.

  1. Wdrażanie i testowanie w warunkach symulowanych aktualnych wytycznych i algorytmów procedur medycznych.
  2. Podnoszenie kompetencji studentów w zakresie komunikacji klinicznej w zespołach interdyscyplinarnych w warunkach symulowanych.
  3. Prowadzenie badań dotyczących efektywności kształcenia przyszłych kadr medycznych metodą symulacji medycznych.
  4. Rozpowszechnianie wśród społeczności lokalnej umiejętności udzielania pomocy drugiemu człowiekowi w stanach nagłych z wykorzystaniem metod symulacji medycznej.

Koordynatorem SIKNSM jest dr n. med. Mirosława Felsmann

Mentorzy grup:
Instruktorzy symulacji medycznej: mgr Agata Ulenberg, mgr Wojciech Kaczmarek, lek. Iryna Matskiv, lek. Oleh Matskiv, mgr Zofia Tekień-Jankowska, lic Miłosz Wardziński oraz inni nauczyciele akademiccy.

Kadrę wspomagającą działania koła naukowego stanowić będą technicy symulacji medycznej CSM: inż. Przemysław Jabłoński, inż. Anna Lewandowska, inż. Michał Wiśniewski, mgr Mikołaj Zawiszewski, inż. Kamil Jabłoński oraz praktycy medycyny chętni do współpracy z kołem.

SIKN Symulacji Medycznej opiera swoją działalność na pracy społecznej członków i współpracujących z nim osób.

Siedzibą koła jest Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK przy ul. Kurpińskiego 19 w Bydgoszczy.

Osoby chętne do współpracy zapraszamy do rejestracji.

W razie pytań proszę o kontakt e-mail: m.wardzinski@cm.umk.pl06.02.2018 r.
Wszystkie sale i pracownie Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum są już w pełni wyposażone i dostępne dla studentów i nauczycieli z kierunków lekarski, pielęgniarstwo i położnictwo.

Uruchomiony został także system rezerwacji sal w CSM w systemie USOS – prosimy o dokonywanie rezerwacji na semestr letni. Dostęp do systemu SRS mają wszyscy nauczyciele po zalogowaniu się w Centralnym Punkcie Uwierzytelniania UMK.
pdfInstrukcja obsługi systemu SRS 788.78 KBluty 2018 r.
Zapraszamy wszystkich nauczycieli, szczególnie tych, którzy mają zaplanowane do realizacji w semestrze letnim zajęcia dydaktyczne w Centrum Symulacji Medycznych, do zapoznania się z obiektem i wyposażeniem wszystkich sal dydaktycznych.

Zapoznanie się zarówno z rodzajem sal i pracowni jak również z ich wyposażeniem, pozwoli Państwu na trafny wybór sali bądź pracowni, w których będzie możliwa realizacja zakładanych w sylabusach przedmiotowych efektów kształcenia.

Instruktorzy i technicy symulacji medycznej są do państwa dyspozycji codziennie od godziny 8.00 do 15.00.
Możliwe są również późniejsze godziny, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego pod numery telefoniczne: 52 585-35-35 lub 52 585-60-06


IT z noworodkiem Sala umiejetności chirurgicznych sala operacyjna 1 sala I Terapii sala laboratoryjnego nauczania umiejetności klinicznych sala nauczania umiejetności technicznych Sala ALS sala opieki pielęgniarskiej 2 sala porodowa sala SOR Sala USG symulator do zabiegów angiologicznych
fot. Mirosława Felsmann02.12.2017 - MEDICALIA 2017
podczas Dnia Nauki MEDICALIA 2017 w CSM prowadzone były zajęcia dla młodych adeptów nauk medycznych GALERIA ZDJĘĆ >>05.10.2017 – pierwsze zajęcia ze studentami w CSM
5 października 2017 r. od godziny 8.00 pierwsza grupa studentów anglojęzycznych z VI roku kierunku lekarskiego podjęła działania ratujące życie pacjenta w karetce.CSM- odbiór pierwszej Sali Symulacji Wysokiej Wierności,  3.10.2017, fot. M. Zawiszewski03.10.2017 - odbiór pierwszej Sali Symulacji Wysokiej Wierności
3 października 2017 r. dokonaliśmy odbioru pierwszej Sali symulacji wysokiej wierności w Centrum Symulacji Medycznych. Jest to sala z ambulansem reanimacyjnym wyposażonym zgodnie z obowiązującym standardem z zaawansowanym symulatorem pacjenta. CSM czeka na wyposażenie w meble, aparaturę i pozostałe symulatory oraz trenażery. Mimo, jeszcze bardzo surowych warunków, zdecydowaliśmy z całym zespołem, że rozpoczynamy zajęcia.