Rzeka Zdrowia

9 czerwca 2018 r. Studenckie Towarzystwo Naukowe Collegium Medicum UMK oraz Urząd Miasta Bydgoszczy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego na „Rzekę Zdrowia”, gdzie będzie możliwość wykonania darmowych badań oraz porozmawiania z lekarzami i studentami na temat chorób oraz zażywanych leków.

Rzeka Zdrowia umożliwia:

• pomiar gęstości kości
  • USG
  • EKG
  • badanie ostrości wzroku i ciśnienia w gałce ocznej
  • badanie składu masy ciała
  • badanie równowagi
  • badanie siły mięśniowej
  • konsultacja z farmaceutą (prosimy przynieść listę i dawkowanie leków)
  • porady dietetyczne
  • porady dla przyszłych i obecnych matek
  • kurs pierwszej pomocy: jak zachować się w krytycznych sytuacjach

Mamy zaszczyt poinformować, że będą również przygotowane otwarte wykłady, które poprowadzą profesorowie i doktorzy naszej uczelni!

10:00 – 10:30 Uroczyste otwarcie

10:30 – 11:00 „Cukrzyca – podejście praktyczne” prof. dr hab. n. med. Roman Junik

11:10 – 11:40 „Roślina źródłem leku” Anna Adamkiewicz (mgr fizjoterapii i studentka farmacji)

11:50 – 12:20 „Antybiotyki i probiotyki - czyli co powinienem o nich wiedzieć” Zuzanna Bernaciak (studentka farmacji i analityki medycznej)

12:30 – 13:00 „Naturalne źródła substancji o działaniu przeciwutleniającym” dr n. farm. Maciej Balcerek

13:10 – 13:40 „Lekolepki – program pilotażowy opieki farmaceutycznej” dr n. farm. Piotr Merks

Jest to wspaniała okazja, aby poświęcić chwilę dla swojego zdrowia.

Zachęcamy wszystkich do informowania o tej akcji członków rodziny i znajomych, a także o udostępnianie wydarzenia na Facebooku.

Wszystkie osoby chcące się zaangażować w tę inicjatywę serdecznie zapraszamy, wystarczy napisać do Studenckiego Towarzystwa Naukowego stncmumk@gmail.com

TERMIN: 9 czerwca 2018 r. w godz. 10:00 - 16:00
MIEJSCE: badania i porady - Plac Wolności w Bydgoszczy