Od października 2011 r. przy Zakładzie Medycyny Zapobiegawczej i Zdrowia Środowiskowego działa Studenckie Koło Naukowe Międzynarodowych Problemów Zdrowia i Medycyny Zapobiegawczej.

Głównym celem funkcjonowania koła jest działalność naukowa - poszerzanie wiedzy, prowadzenie badań, pisanie prac naukowych i uczestnictwo w konferencjach naukowych.

Obszar zainteresowań badawczych Koła to Międzynarodowe Problemy Zdrowia i Medycyna Zapobiegawcza.

Na spotkaniach koła analizujemy także bieżące wydarzenia na arenie zdrowia publicznego w Polsce i na świecie, czerpiąc inspirację do dalszych prac.