Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2015

nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymała prof. dr hab. K. Kędziora-KornatowskaW dniu 9 czerwca 2015 roku, podczas uroczystej gali w toruńskim Dworze Artusa ogłoszono laureatów piętnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Nagrody i wyróżnienia przyznano w 13 kategoriach zasłużonym osobistościom z Kujaw i Pomorza, których dokonania służą rozwojowi regionu. Jednym z laureatów nagród, w kategorii: ochrona zdrowia jest Pani prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska, która otrzymała nagrodę za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.

Pani Profesor jest Dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu CM w Bydgoszczy UMK w Toruniu oraz kierownikiem Katedry i Kliniki Geriatrii. Kieruje zespołami prowadzącymi badania naukowe m.in. ma temat stresu oksydacyjnego będącego przyczyną chorób cywilizacyjnych, nowotworowych i neurodegeneracyjnych. Jest autorem blisko 200 prac naukowych, pół setki rozdziałów w monografiach oraz prac popularnonaukowych, współautorem podręczników dla uczelni medycznych. Publikuje w prestiżowych fachowych pismach naukowych o międzynarodowym zasięgu.

fot. Andrzej Goiński