Konferencja "Dawna medycyna i weterynaria"

Zdjęcie ogroduIV Międzynarodowa
Konferencja Naukowa
„Dawna Medycyna i Weterynaria”
Chełmno nad Wisłą
8 - 10 maja 2013 r.

pdfOrganizatorzy i komitety >>192.01 KB

KOMUNIKAT I

W imieniu Komitetu Organizacyjnego po raz czwarty zapraszamy do przepięknego Chełmna nad Wisłą na IV Międzynarodową Konferencję Naukową „Dawna medycyna i weterynaria”, która odbędzie się w dniach 8 - 10 maja 2013 r.

Wiodącym tematem konferencji
będzie szeroko pojęte
„Ś R O D O W I S K O”

Wzorem poprzednich konferencji przewidujemy przedstawianie prac dotyczących szeroko pojętej historii medycyny i weterynarii wraz z dziedzinami pokrewnymi i związanymi pośrednio (ochrona środowiska, kultura, religia itp.) Jakkolwiek graniczną datą dla publikowanej tematyki prac jest koniec lat czterdziestych ubiegłego stulecia, organizatorzy będą przyjmować również prace łączące historię ze współczesnością.

Głównym celem Konferencji jest przybliżenie i przedstawienie szeroko pojętego środowiska, jako elementu wpływającego na zdrowie i życie człowieka oraz zwierząt, a także wpływu człowieka i zwierząt na środowisko. Podobnie jak w latach ubiegłych zachęcamy do prezentowania wszelkich prac związanych z historią medycyny i weterynarii, również tych o problematyce niezwiązanej z tematem wiodącym.

Wybór miejsca Konferencji dotychczasowym uczestnikom jest zrozumiały. Wszyscy inni podzielą decyzje organizatorów po odwiedzeniu Chełmna - serdecznie zapraszamy. Spotkanie w tym malowniczym mieście nad Wisłą pozwoli dodatkowo na zapoznanie się z materialnymi pamiątkami naszej kultury oraz poznanie nowych miejsc i ludzi. Pozwoli też spędzić miłe chwile z dala od codziennego zgiełku wielkich ośrodków miejskich i naukowych.

Komitet Organizacyjny planuje wydanie, przed rozpoczęciem Konferencji, nadesłanych przez uczestników prac w formie monografii (z numerem ISBN). Publikacja będzie punktowana zgodnie z kryteriami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - zostanie wręczona uczestnikom podczas trwania Konferencji. Zachęcamy do osobistego prezentowania prac podczas sesji konferencyjnych oraz do wymiany poglądów podczas dyskusji.

pdfWymogi edytorskie >> 114.09 KB

pdfNoclegi >>77.04 KB

Informacje o Konferencji będą również dostępne na stronach Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie oraz oficjalnej stronie miasta Chełmna.

Adresy i numery telefonów konferencji:

Muzeum Ziemi Chełmińskiej (Ratusz), 86-200 Chełmno, ul. Rynek 28
Tel. sekretariatu 56 686 16 41
Tel. kom. 609 299 824
E-mail dawna.medycyna.i.weterynaria@wp.pl

Ważne daty i informacje:

Do 30 stycznia 2013 r.

• nadesłanie zgłoszeń uczestnictwa w konferencji  docDRUK ZGŁOSZENIA >>24.50 KB
  • dokonanie opłaty za uczestnictwo w konferencji:
       - uczestnicy 300 PLN
       - osoby towarzyszące 100 PLN

Do 15 marca 2013 r.

• nadesłanie prac w pełnej wersji.

Do 30 kwietnia 2013 r.

• dokonanie ostatecznej opłaty za uczestnictwo 500 PLN

Opłata konferencyjna obejmuje koszt uczestnictwa, materiały zjazdowe, wyżywienie, spotkanie integracyjne „na ostro” wraz z impulsem kulinarnym, zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

Opłata zawiera również koszt wydania monografii.

Kontakty:

Sekretarz:

mgr Anna Soborska-Zielińska, tel. 56-686 16 41

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego:
   płk rez. dr n. wet. Mariusz Z. Felsmann, tel. kom. 609 299 824

Przewodniczący Komitetu Naukowego:
   prof. dr hab. Józef Szarek, tel. 89-523 32 52

dawna.medycyna.i.weterynaria@wp.pl

Wpłat należy dokonywać na konto:

Fundacja Muzeum Ziemi Chełmińskiej
Nr konta: 62 9486 0005 0000 0967 2000 0003
Koniecznie z dopiskiem „Dawna medycyna i weterynaria”

Ważna informacja dla wpłacających:
proszę o podawanie na dowodach wpłaty tych samych danych jakie chcieliby Państwo otrzymać na rachunkach. Ze względów formalno-rachunkowych, nie ma możliwości otrzymywania rachunków z innymi danymi.