Aktualności Wydziału Nauk o Zdrowiu

Studia w Kolumbii - nowy system stypendialny

Studia w Kolumbii - nowy system stypendialny

Ambasada Kolumbii w RP informuje, że Kolumbijski Instytut Kredytów Edukacyjnych i Studiów Technicznych za Granicą ICETEX otworzył nabór na stypendia obejmujące bezzwrotną pomoc finansową cudzoziemcom zainteresowanym studiami specjalizacyjnymi, magisterskimi i doktoranckimi na uczelniach kolumbijskich. Oferowany program polega na bezzwrotnej pomocy finansowej skierowanej do wszystkich cudzoziemców, którzy nie mają obywatelstwa kolumbijskiego, w zamian za działania na rzecz...
 
 
Studia doktoranckie

Studia doktoranckie

Wydział Nauk o Zdrowiu zaprasza kandydatów na 4-letnie studia doktoranckie z zakresu medycyny oraz nauk o zdrowiu w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (łącznie 41 miejsc).
Rejestracja na studia odbędzie się w dniach 03.07.2017 r. - 04.08.2017 r.

Szczegółowe informacje >>
 
 
Praktyki wakacyjne 2016/2017 - ruszają zapisy

Praktyki wakacyjne 2016/2017 - ruszają zapisy

W dniach od 18 maja 2017 roku do 29 maja 2017 roku w Dziekanacie Wydziału Nauk o Zdrowiu będzie można zapisywać się na praktyki wakacyjne w roku akademickim 2016/2017 organizowane przez Collegium Medicum. Szczegółowe informacje>>40.5 KB UWAGA! Zapisy na praktykę w pracowni angiologicznej dla kierunku elektroradiologia II rok odbęda się dnia 07.06.2017 r.
 
 
 Najlepsi w Rankingu Szpitali

Najlepsi w Rankingu Szpitali

Klinika Chirurgii Onkologicznej pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Zegarskiego zajęła I miejsce w Rankingu Szpitali 2017 tygodnika WPROST w kategorii chirurgii nowotworów układu pokarmowego.
 
 
Stypendium Santander Universidades

Stypendium Santander Universidades


Od 17 maja 2017 roku rusza nabór zgłoszeń o stypendium Santander Universidades dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za osiągnięcia
w pracy na rzecz społeczności uniwersyteckiej, we współpracy z podmiotami zewnętrznymi oraz szczególne osiągnięcia naukowe.
Jednorazowe stypendium Santander Universidades otrzyma 20 studentów oraz 5 doktorantów w kwocie po 2 000 zł brutto. O stypendium mogą ubiegać się studenci i doktoranci Uniwersytetu,...
 
 
Nieczynny Dziekanat

Nieczynny Dziekanat

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.04.2017 r. Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu będzie czynny do godz. 12.00. Za utrudnienia przepraszamy.
 
 
Bydgoskie Spotkania Położnych

Bydgoskie Spotkania Położnych

26 maja 2017 r. zapraszamy na V Jubileuszową Konferencję Naukowo-Szkoleniową z cyklu: „Bydgoskie Spotkania Położnych” z okazji Krajowego Dnia Położnych pt. „Opieka nad kobietą i jej rodziną w praktyce współczesnej położnej”.
 
 
Lekarze z Katedry Chirurgii Onkologicznej pierwsi w Europie Środkowej

Lekarze z Katedry Chirurgii Onkologicznej pierwsi w Europie Środkowej

10 maja 2017 r. zespół lekarzy z Katedry Chirurgii Onkologicznej przeprowadził pierwszy w Polsce i w tej części Europy pionierski zabieg Pressurized Intraperitoneal Aerosol Chemoterapy.
 
 
ZDROWIE dla KUJAW i POMORZA

ZDROWIE dla KUJAW i POMORZA

20 maja 2017 r. Katedra i Zakład Promocji Zdrowia serdecznie zaprasza społeczność akademicką na II Konferencję Dydaktyczno-Naukową ZDROWIE dla KUJAW i POMORZA - Strategia profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, która odbędzie się 20 maja 2017 r. w Budynku Audytoryjnym (Biblioteki Medycznej) przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9.
 
 
I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa

I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Katedra i Zakład Genetyki Klinicznej zaprasza 20 maja 2017 r. na I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa. Konferencja skierowana jest do pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz opieki społecznej.