Aktualności Wydziału Nauk o Zdrowiu

Nieczynny Dziekanat

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.04.2017 r. Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu będzie czynny do godz. 12.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Konferencja Muzykoterapeutyczna

Katedra i Zakład Muzykoterapii z okazji Jubileuszu Dziesięciolecia Terapii Muzyką zaprasza 21 kwietnia 2017 r. na Konferencję Muzykoterapeutyczną.

Bydgoskie Spotkania Bioetyczne

II Katedra Kardiologii zaprasza 22 kwietnia 2017 r. na Konferencję naukową z cyklu Bydgoskie Spotkania Bioetyczne "Etyczne, medyczne i prawne dylematy wokół śmierci mózgu".

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych
radosnego, wiosennego nastroju
oraz miłych spotkań w grupie najbliższych
życzą Dziekan oraz Prodziekani

I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Katedra i Zakład Genetyki Klinicznej zaprasza 20 maja 2017 r. na I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa. Konferencja skierowana jest do pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz opieki społecznej.

Nowe Koło Naukowe Symulacji Medycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu

Zapraszamy studentów Collegium Medicum do pracy naukowo – badawczej w nowym Studenckim Kole Naukowym „Symulacji Medycznej” przy Pracowni Podstaw Umiejętności Klinicznych i Symulacji Medycznej. Szczegółowe informacje>>17.14 KB

Położna Przyszłości - wyniki I etapu konkursu

Rozstrzygnięty został I etap konkurs „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”. Laureatką z Collegium Medicum UMK została Paulina Bartniczak, a finalistkami: Karolina Pluta i Emilia Stefańska. 27 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbędzie się II etap i finał olimpijskich zmagań.

Bezpłatne kursy dla pielęgniarek i położnych

Zakład Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek informuje o trwającym naborze kandydatów na bezpłatne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne dla pielęgniarek i położnych w ramach projektu „Kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych w CM UMK w obszarach związanych z potrzebami epidemiologiczno-demograficznymi”.

Godziny rektorskie

W związku z organizacją w dniu 4 kwietnia 2017 r. Drzwi Otwartych w Collegium Medicum, JM Rektor UMK ogłasza w tym dniu godziny rektorskie.

Konkurs - kierunek senior!

Zakład Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek informuje o konkursie adresowanym do studentów ostatniego roku kierunku pielęgniarstwo polegającym na przygotowaniu prezentacji na temat potrzeb pielęgnacyjnych osób starszych. Dla autorów czterech najlepszych prac zostanie ufundowana nagroda - wyjazd do Paryża.