Wydział Lekarski charytatywnie

3. PKO Bieg Charytatywny - reprezentranci Collegium Medicum UMKPracownicy i przyjaciele Katedry Biologii Medycznej po raz kolejny promowali naszą Uczelnię podczas imprezy biegowej. Tym razem Wydział Lekarski Collegium Medicum UMK reprezentowały aż dwie 5-osobowe sztafety, które wzięły udział w 3. PKO Biegu Charytatywnym.

W każdym z 12 polskich miastach, w których odbywał się bieg, dokładnie o godzinie 11.00 wystartowało 70 sztafet. Zadaniem każdej ze sztafet było przebiegnięcie w ciągu jednej godziny jak największej liczby okrążeń stadionu (każde po 400 m). W tym roku bieg okazał się wielkim sukcesem Bydgoszczy, ponieważ to właśnie na stadionie Zawiszy pokonano największą liczbę okrążeń (2687) dając naszemu miastu I miejsce w Polsce w klasyfikacji miast, przed Rzeszowem (2576 okrążeń) i Katowicami (2558 okrążeń) zajmującymi odpowiednio II i III miejsce.
Tegoroczna edycja biegu to również wielki sukces reprezentacji CM UMK. W zeszłorocznej edycji biegu naszej sztafecie udało się przebiec 38 okrążeń. W tym roku nasze zespoły dawały z siebie wszystko, aby poprawić zeszłoroczny wynik. Cel udało się zrealizować…i to podwójnie! Podwójnie, ponieważ każdej z drużyn udało się poprawić zeszłoroczny wynik i pokonać po 40 okrążeń. Oba zespoły przebiegły niemalże identyczny dystans (ponad 16 km każdy) zajmując ostatecznie dwa kolejne miejsca w tabeli wyników.
Poniżej prezentujemy wyniki naszych zespołów:

• Biologia Medyczna CM UMK 1 (Roland Wesołowski, Arkadiusz Głód, Katarzyna Misun-Nowak, Iwona Sadowska-Krawczenko, Michał Osiński) – 22 miejsce w kategorii Open, 17 miejsce w kategorii zespołów mieszanych, rezultat 40 okrążeń i 155 metrów (16,155 km).
  • Biologia Medyczna CM UMK 2 (Alina Woźniak, Paweł Sutkowy, Krzysztof Górski, Kamil Kujawa, Mateusz Badura) – 23 miejsce w kategorii Open, 18 miejsce w kategorii zespołów mieszanych, rezultat 40 okrążeń i 90 metrów (16,09 km).

PKO Bieg Charytatywny to niewątpliwie jedno z największych tego typu wydarzeń biegowych w Polsce. W trzeciej edycji biegu wzięło udział 6401 zawodników, którzy pokonali razem 30 915 okrążeń (12 366 km). W zamian za zaangażowanie wszystkich zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 652 826 zł na posiłki dla potrzebujących dzieci.

Nasi biegacze zapytani o to czego im życzyć, odpowiadają: kolejnych 5, 10 lub 15 osób, które stworzą z nami sztafety Collegium Medicum, abyśmy jeszcze silniejszą drużyną mogli biegać na naszym pięknym stadionie by nieść pomoc innym!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych zawodach prosimy o kontakt mailowy na adres: roland@cm.umk.pl

Na zdjęciu od góry od lewej: Michał Osiński, Kamil Kujawa, Alina Woźniak, Krzysztof Górski, Mateusz Badura. Na środku od lewej: Paweł Sutkowy z córką Aleksandrą, Katarzyna Misun-Nowak, Arkadiusz Głód. Na dole od lewej: Roland Wesołowski i Iwona Sadowska-Krawczenko.