Świątecznie… z jajem

Już po raz kolejny pracownicy Katedry Biologii Medycznej wzięli udział w wydarzeniu biegowym. Poniedziałek wielkanocny spędzili aktywnie, rywalizując w I Charytatywnym Biegu z Jajem. Wydarzenie odbyło się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, gdzie uczestnicy pokonywali rozmieszczone na 3-kilometrowej trasie przeszkody, biegnąc z jajkiem, które w całości należało donieść na linię mety.

Środki pozyskane z organizacji wydarzenia przekazane zostały na cele statutowe Fundacji Wujek Porada tj. na wyrównywanie szans rozwojowych różnych grup społecznych, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz wspieranie osób zagrożonych marginalizacją w podejmowaniu aktywności na rzecz kompleksowego rozwoju oraz poprawy efektywności działania i jakości życia w wymiarze osobistym, rodzinnym, społecznym, zawodowym i ekonomicznym.

Kwiecień i maj to dla naszych biegaczy miesiące szczególnie aktywne pod względem startowym. Już w najbliższą niedzielę (23 kwietnia) pobiegną oni w Orlen Warsaw Marathon w Warszawie.

Trzymajmy za nich kciuki!!!

bzj 1

bzj 2

bzj 3

bzj 4