Kolejny ogromny sukces naszych Studentów w Scapula aurea 2016

     Już kolejny raz z rzędu Studenci I roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK odnieśli ogromny podwójny sukces w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula aurea, zorganizowanym przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w dniach 03–05 czerwca 2016 r.
W dniu 04 listopada 2016 r. w Warszawie na posiedzeniu Zarządu Głównego PTA prof. dr hab. Janusz Moryś przedstawił ustalenia faktyczne dotyczące rozstrzygnięcia Konkursu. Podwójny sukces naszych Studentów to:

 • drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej:
  st. Wawrzyniec Skoczylas
 • drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej:
  st. Mikołaj Czerwiński
  st. Karol Górski
  st. Maciej Ledziński
  st. Wawrzyniec Skoczylas.


     Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej i drużynowej zdobyli Studenci z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W konkursie zmagali się Studenci kierunków lekarskich z 11 ośrodków uniwersyteckich: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Kielc, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.
     Egzamin praktyczny polegał na identyfikacji 30 szczegółów anatomicznych (szpilek) na preparatach utrwalonych w formalinie oraz 40 szczegółów anatomicznych na obrazach RTG, CT i MRI (tzw. dyskoteka anatomiczna). Egzamin testowy obejmował 80 pytań jednokrotnego wyboru i 10 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu anatomii prawidłowej, topograficznej i klinicznej oraz neuroanatomii.
     Miło też nam przypomnieć, że w Scapula aurea nasi Studenci w roku 2014 zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a w roku 2015 zarówno studenci polskojęzyczni, jak i anglojęzyczni zdobyli I miejsce w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.
     Niezbity to dowód, że mamy wspaniałych Studentów i od Nas tylko zależy jak oszlifujemy te oddane w Nasze ręce – diamenty.
Serdecznie gratulujemy naszym Studentom i życzymy Im dalszych sukcesów!

IMG 5329

 IMG 5322