Konkurs Nagrody Galien Polska 2016

Szanowni Państwo,

W ramach konkursu Nagrody Galien Polska 2016, Instytut Francuski oraz Ambasada Francji w Polsce przyznają stypendium naukowe dla polskiego naukowca, prowadzącego badania z zastosowaniami terapeutycznymi.
Do konkursu zapraszamy polskich naukowców w wieku do 45 lat, z tytułem doktora oraz polskim obywatelstwem, prowadzących badania w polskich laboratoriach (dotyczy również badań w ramach francusko-polskiej współpracy naukowej). Badania muszą zaprezentować innowacyjne odkrycie naukowe, z potencjalnymi zastosowaniami w dziedzinie terapii medycznej (chemia farmaceutyczna, biotechnologia, materiały dla medycyny, diagnoza).
Stypendium umożliwia jednomiesięczny pobyt badawczy we Francji w publicznym lub prywatnym laboratorium i pokrywa: koszty podróży w obie strony do miejsca docelowego (bilety lotnicze i kolejowe) oraz stypendium w wysokości 1 704 euros z innymi dodatkowymi wsparciami, jak np. mieszkanie w domu akademickim w interesującej cenie oraz ubezpieczenie zdrowotne na cały okres pobytu.
Kandydaci powinni wysłać swoją kandydaturę do 30/09/2016 r
Więcej informacji: http://institutfrancais.pl/sciences-universites/pl/2016/06/30/stypendium-naukowe-za-badania-z-zastosowaniami-terapeutycznymi-w-ramach-konkursu-nagrody-galien-polska-2016/
Zachęcamy Państwa do rozpowszechnienia komunikatu wśród osób potencjalnie zainteresowanych i pozostajemy do Państwa dyspozycji celem odpowiedzenia na wszelkie pytania i uwagi.

Antonin Borgnon
Chargé de Mission Scientifique