Program naukowy Amgen Scholars

PROGRAM NAUKOWY AMGEN W POLSCE
SZANSA NA UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM PROGRAMIE STYPENDIÓW NAUKOWYCH NA NAJLEPSZYCH UCZELNIACH WYŻSZYCH W EUROPIE.

Na początku listopada br. rozpoczęły się zapisy do najnowszej edycji programu naukowego firmy Amgen, lidera na rynku biotechnologii. Amgen Scholars Europe to niepowtarzalna szansa dla studentów kierunków związanych z medycyną, farmacją, chemią, biologią oraz biotechnologią na zdobycie doświadczenia na renomowanych europejskich uczelniach.

Amgen Scholars Europe to program skierowany do studentów pierwszego i drugiego roku studiów licencjackich, którzy chcieliby rozpocząć prace nad swoim dorobkiem naukowym pod opieką najbardziej utytułowanych naukowców. W ramach stypendium Amgen Scholars Europe oferuje letni wyjazd naukowy aż 100 studentom z całej Europy. Celem programu jest nie tylko rozwój nauki, ale i chęć wykształcenia nowej generacji najlepszych naukowców z dziedziny medycyny, biotechnologii, farmacji i nauk pokrewnych. W programie uczestniczy wiele znanych uczelni m.in. Uniwersytet w Cambridge, Politechnika Federalna w Zurychu, Instytut Karolinska w Szwecji, LMU w Monachium i Instytut Pasteura w Paryżu.

„Program Amgen Scholars jest adresowany do studentów kierunków: medycznych, chemicznych, farmaceutycznych, biotechnologicznych, biologicznych i bioinżynieryjnych. Oferuje on polskim studentom możliwość zdobywania praktycznych doświadczeń badawczych na najlepszych uczelniach w Europie. Dla wielu z nich jest to inspiracja do dalszej pracy i podejmowania kariery naukowej”– mówi Agnieszka Samborska, krajowy koordynator programu Amgen Scholars w Polsce. „Udział w programie to wyjątkowa okazja do poznania procesu dokonywania odkryć oraz poszerzania swojej wiedzy pod opieką światowej klasy naukowców” - dodaje Agnieszka Samborska.

Program Amgen Scholars rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych w roku 2006, a w Europie – w roku 2008 i jest finansowany przez Fundację Amgen. Do 2014 roku łącznie 2500 studentów miało możliwość uczestniczenia w prowadzeniu badań naukowych w najbardziej renomowanych uczelniach i instytutach na świecie. Dziewięćdziesiąt procent absolwentów programu Amgen Scholars, którzy zakończyli już studia, wybrało karierę akademicką lub kontynuuje naukę chcąc uzyskać wyższy stopień naukowy.

Każdego roku wzrasta liczba studentów, którzy starają się o udział w programie Amgen Scholars. Od początku europejskiej edycji programu polscy studenci są najliczniejszą grupą wśród osób aplikujących do programu. Wielu z nich pozostaje na uczelni, która jest objęta programem i kontynuuje tam swoją karierę naukową.

FUNDACJA AMGEN
Fundacja Amgen w swojej działalności zajmuje się wspieraniem edukacji w obszarze nauk ścisłych oraz inwestuje w rozwój lokalnych społeczności. Do roku 2018, Fundacja zainwestuje 18 milionów dolarów, by sfinansować uczestnictwo w programie kolejnych 1200 studentów. Na całym świecie, Fundacja przeznaczyła łącznie 100 milionów dolarów na wsparcie projektów z dziedziny nauk ścisłych takich jak: nauka, technologia, inżynieria i matematyka.

Uczelnie uczestniczące w programie Amgen Scholars w roku 2015

• Japonia
    • Uniwersytet w Kioto
    • Uniwersytet w Tokio

Nabór do programu Amgen Scholars trwa do początku lutego 2016 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące procesu rekrutacji, terminów wyjazdów, dyscyplin naukowych, w których prowadzone są badania i wymaganych dokumentów są na stronie programu: http://www.amgenscholars.com/europe-program

Więcej informacji także na: www.AmgenScholars.com oraz na Twitterze: @AmgenFoundation

Dodatkowe informacje:
Agnieszka Samborska