Wyjazd do Plastinarium 1

anatomiaSamorząd Studencki Collegium Medicum UMK zaprasza studentów kierunku lekarskiego do wzięcia udziału w wycieczce edukacyjnej do kontrowersyjnego Plastinarium w Guben (Niemcy), która odbędzie się 10 marca 2012 r.

Gubeńskie Plastinarium to unikalne na skalę światową Anatomiczne Centrum Kompetencyjne, które umożliwia odwiedzającym poznanie technik konserwacji tkanek biologicznych, tajników pracy organizmu ludzkiego oraz jego budowy. Zostało utworzone przez lekarza i wynalazcę Gunthera von Hagens’a. Zwiedzający oprowadzani są po czterech obszarach o łącznej powierzchni 3.000 m². Są to kolejno historia anatomii i technik konserwacji, laboratorium naukowe, sala ekspozycyjna i sala sprzedaży. Wystawa w Guben to jedyna na świecie stała ekspozycja plastynatów dr Gunthera von Hagens’a. To tutaj przygotowywane i konserwowane są obiekty wchodzące w skład znanej na całej świecie wystawy „Body Worlds”, którą odwiedziły już miliony gości.

Dzięki władzom naszej Uczelni wyjazd jest darmowy. Rekrutacja odbędzie się przy współpracy Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej, która spośród wszystkich zgłoszeń wybierze studentów mających najlepsze wyniki z anatomii. Dodatkowo w wyjeździe studentom towarzyszyć będzie trzech asystentów z Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej, którzy będą przewodnikami po Plastinarium.

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania należy przesyłać do dnia 14 lutego 2012 r. do godz. 23.59 na adres: ilka_m@vp.pl

Zgłoszenie powinno zawierać:

1. Imię i nazwisko